Konštrukčné prevedenie kamier

 

Konštrukčné prevedenie kamier

Konštrukcia kamier je veľmi dôležitá. Pri výbere správnej kamery je nutné myslieť na to kde bude kamera umiestnená. Z tohto hľadiska môžeme kamery rozdeliť na interiérové a exteriérové kamery.  Z konštrukčného hľadiska je dobré ak je plášť kamery vyrobený z tvrdšieho materiálu napr. kovu. Kamery s plastovým prevedením plášťa sú síce lacnejšie no dosť sa to podpíše na životnosti kamery, nehovoriac o tom, že plastové prevedenie krytov kamier nie je vhodné do exteriérových podmienok. Vždy je lepšie a výhodnejšie siahnuť po o niečo drahšej kamere, ktorá má pevnú kovovú konštrukciu.

  • Ak chcete umiestniť kameru do interiéru kde je nadmerné prašné či vlhké prostredie, poprípade ak sú tam veľké výkyvy teplôt, je dobré siahnuť po exteriérovej kamere, ktorá je uspôsobená svojou konštrukciou na takéto podmienky.
  • Ak chcete umiestniť kameru do exteriéru, je potrebné použiť kamery, ktoré majú stupeň krytia minimálne IP65 a vyššie.

V nasledujúcej tabuľke vám prinášame prehľad stupňov krytia:

 

Prvá číslica

Druhá číslica

Stupeň

OCHRANA OSÔB
Ochrana pred nebezpečným dotykom

OCHRANA ZARIADENIA
Ochrana pred vniknutím cudzích predmetov

IP

STUPEŇ OCHRANY

IP 0x

bez ochrany

bez ochrany

IP x0

Bez ochrany

IP 1x

chrbtom ruky (> 50 mm)

veľkých (≥ 50 mm)

IP x1

Zvisle padajúce kvapky vody.

IP 2x

prstom (> 12 mm, dĺžka 80 mm)

malých (≥ 12,5 mm)

IP x2

Šikmo padajúce kvapky pod uhlom 15°

IP 3x

nástrojom (> 2,5 mm)

drobných (≥ 2.5 mm)

IP x3

Kropenie vodou pod uhlom 60°(dážď)

IP 4x

nástrojom, drôtom (> 1 mm)

veľmi drobných (≥ 1 mm)

IP x4

Proti striekajúcej vode vo všetkých smeroch

 

 

 

IP x4K

Proti striekajúcej vode so zvýšeným tlakom, vo všetkých smeroch

IP 5x

akoukoľvek pomôckou

prachom

IP x5

Tryskajúca voda

IP 6x

akoukoľvek pomôckou

prachotesné

IP x6

Intenzívne tryskajúca voda

 

 

 

IP x7

Dočasné ponorenie

 

 

 

IP x8

Trvalé ponorenie

 

 

 

IP x9K

Trvalé ponorenie (odolnosť zvýšenému tlaku/teplote)- čistenie parou

 

 

 

 

 

 

Bullet kamera (Valcovitý tvar)

Označenie „bullet“ vychádza z tvaru a veľkosti krytu kamery. Tento hojne využívaný typ kamier sa vyznačuje najme kompaktnými rozmery. V súčasnosti bývajú vybavené IR diódami, ktoré umožňujú bezproblémové snímanie i cez noc.

 

 

 

 

 

Dome kamera

Jedná sa o kamery v kompatnom a diskrétnom prevedení, často s integrovanými IR diódami. Materiál krytu tvorí buď plast alebo kov v závislosti od očakávaných prevádzkových podmienok v zabezpečenom priestore. Tieto kamery sú dostupné aj v Antivandal prevedení, ktoré nachádzajú uplatnenie vo verejných priestoroch s vyšším rizikom poškodenia kamery vandalom.

 

 

 

 

 

PTZ kamery

Sú otočné kamery. Vyznačujú sa vzdialeným ovládaním vertikálneho/horizontálneho natečenia a zoomu. Ovládací signál je prenášaný buď pomocou priemyselnej komunikačnej zbernice RS485 alebo prostredníctvom dátovej siete v prípade IP kamier. Veľkou výhodou je možnosť prednastavených pozícii, natočení kamery a spôsobu prechodu medzi nimi. Súčasne je možné definovať spúšťač udalostí pre jednotlivé pozície ako napríklad detekcia pohybu v stráženom priestore.

 

 

 

 

 

 

 

 

GSM kamery

GSM kamera môže odosielať poplachové informácie formou MMS, SMS, výstražného volania, e-mailu alebo na pult centrálnej ochrany. Takýto typ kamier môžete ovládať pomocou SMS príkazov, hlasovým menu alebo cez internet. GSM kamery majú veľmi často zabudované IR diódy pre nočné videnie.

 

 

 

 

 

 

 

Skryté kamery 

Kamery miniatúrnych rozmerov  zabudovaných v bežne používaných predmetoch ako sú napríklad hodinky, budíky, prepisovačky a pod. Tento typ  kamier nájde využitie hlavne pri diskrétnom zázname obrazu a zvuku.

 

 

 

 

 

 

Ponúkame predaj, montáž a servis kamerových systémov pre zabezpečenie domov, firemných či obchodných priestorov.  Pri výbere vhodnej kamery musíte vziať do úvahy parametre kamery, možnosti umiestnenia a zosúladenie vašich požiadaviek na kamerový systém. Pre vytvorenie cenovej ponuky je potrebné aby vašu nehnuteľnosť videl náš technik.

Kontaktný formulár

Vyžiadajte si cenovú ponuku ešte dnes. Stručne nám popíšte Vaše požiadavky a my sa Vám ozveme. Cenová ponuka je nezáväzná a je vypracovaná ZDARMA.