Trezory a sejfy

Trezory a sejfy

 

Trezory chránia Vaše cennosti 24/7 pred krádežami či nedovolenou manipuláciou. V našej ponuke máme ako nábytkové tak i stenové trezory a to v rôznych bezpečnostných triedach od 0. až po V. bezpečnostnú triedu.

 

Pred tým ako si vyberiete správny trezor by ste si mali položiť a zodpovedať nasledujúce otázky:

1.) Čo chcete v trezore skrývať ?

Napr. ak chcete v trezore skrývať dôležité dokumenty, pouvažujte o ohňovzdornom trezore, ktorý okrem bezpečnostnej triedy ponúka ohňovzdornú ochranu Vašich cenností a to od 30 až do 120 minút.

 

2.) Aké cennosti a v akej hodnote chcete v trezore skrývať ?

Trezory sú certifikované v určitej bezpečnostnej triede od 0. bezpečnostnej triedy až po V. bezpečnostnú triedu. Bezpečnostná trieda trezoru nám vraví, aký je daný trezor bezpečný, pričom platí, že čím je bezpečnostná trieda vyššia, tým je viac bezpečný.

Doporučená bezpečnostná trieda trezoru podľa hodnoty poisteného majetku v trezore:

Bezpečnostná trieda

Počet zámkov

Cca. poistná suma

0.

1 ks triedy A

9 958 €

I.

1 ks triedy A

16 596 €

II.

1 ks triedy A

39 832 €

III.

1 ks triedy B

132 775 €

IV.

2 ks triedy B

200 000 €

V.

2 ks triedy B

500 000 €

 

3.) Kde bude trezor umiestnený ?

Na výber máme stenové trezory, nábytkové trezory ako i veľké skriňové trezory. Každý trezor odporúčame kotviť minimálne do zeme !

 

4.) Voľba trezorového zámku.

Na výber máte zo 4 druhov zámkov a ich kombinácii. Ak bude trezor umiestnený vo firme a má mať k nemu prístup väčší počet osôb, odporúčame zvoliť elektronický príp. elektronický – časový zámok, kde si každá osoba zvolí vlastný prístupový kód. Pri elektronickom - časovom zámku, si viete jednoducho vygenerovať výpis prístupov pričom môžete zistiť kto a kedy trezor otvoril.

 

Trezorový zámok na kľúč

Mechanický kombinačný zámok

Elektronický zámok

Biometrický zámok na odtlačok prstu

Zámok na kľúč je základným prevedením trezoru. Trezorový zámok na kľúč je základná a najlacnejšia varianta zamykania trezoru. Hlavná nevýhoda zámku na kľúč je že so sebou musíte nosiť kľúče.  Trezorové kľúče majú zúbky, ktoré zrovnávajú stavítka v zámku. Podľa množstva takýchto zúbkov je možné odhadnúť bezpečnosť takéhoto zámku.

Populárny zámok, ktorý preberá niektoré výhody od zámku na kľúč a tiež niektoré od elektronických. Hlavnou výhodou je že nemusíte nosiť kľúče ani vymieňať batérie. Zadávanie kombinácie je ale dlhšie a niekoho môže odradiť systém točenia. Tento variant zamykania je najvhodnejší v prípade ak do trezoru nechodíte príliš často.

Elektronické zámky sú veľmi rýchle a pohodlné.  Menšou nevýhodou je vyššia obstarávacia cena a potreba výmena batérií. Zadávacia klávesnica je možná v plastových a kovových prevedeniach. Tlačítka bývajú gumové alebo fóliové. Hlavnou výhodou týchto zámkov sú rôzne rozšírené funkcie ako sú: prístupy viacerých ľudí so svojimi kódmi, časové oneskorenie, vyhlásenie poplachu alebo výpis prístupov na počítači.

Biometria je jednou z najmladších technológií. Biometria je rozpoznávanie užívateľa pomocou špecifických znakov tela, napríklad podľa oka, prstu, ... Certifikované trezory so zámkom na odtlačok prstu majú vždy 2 zámky – jeden biometrický a druhý naozajstný zámok. Na trezore musí byť vždy aspoň 1 certifikovaný zámok. Zámky na odtlačok prstu sú len doplnkové.

 

Kompletnú ponuku trezorov a sejfov si môžete pozrieť aj na našom e-shope: www.SykoraLock.sk