Kamerové systémy

KAMEROVÉ SYSTÉMY

Vďaka kamerovému systému dokážete dokonale zabezpečiť svoju rodinu a majetok pred zlodejmi či vandalmi. Kamerový systém od nás umožňuje snímať, nahrávať, streamovať a zobrazovať obraz či zvuk 24/7 a tak môžete kedykoľvek identifikovať prípadného zlodeja či vandala. Okrem toho, že kamerové systémy poskytujú doplnkovú ochranu vonkajšieho (príp. vnútorného) priestoru budovy, na prípadného zlodeja či vandala pôsobia odstrašujúco.

 

 

Naša spoločnosť sa venuje komplexnému zabezpečeniu majetku od návrhu až po montáž, nastavenie a zaškolenie personálu. Nakoľko vieme, že každý objekt má svoje špecifiká, ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne. Spolu so zákazníkom sa snažíme nájsť optimálne riešenia, ktoré príliš nezaťažujú peňaženku ale taktiež nepoľavujú z bezpečnostných nárokov na zabezpečenie objektu.

V prípade, že máte záujem o naše služby, môžete nás kontaktovať e-mailom na info@elmech.sk alebo telefonicky na +421 918 217 733 / +421 911 394 349 a dohodnúť si s nami osobné stretnutie na ktorom Vám vysvetlíme všetky potrebné detaily a to všetky zdarma a nezáväzne.


Pri navrhovaní kamerového systému je nutné myslieť na niekoľko faktorov:

 1. Kde budú kamery umiestnené
 2. Čo budú kamery snímať
 3. Aké funkcie by mala kamera zvládať
 4. Ako kvalitný potrebujem obraz
 5. Ako dlho potrebujem uchovávať kamerový záznam

Kde budú kamery umiestnené

Ako prvé potrebujete vedieť kde chcete mať umiestnené kamery – interiér/exteriér.

 • Ak budú kamery umiestnené v interiéri je dobré zvoliť prevedenie dome, označované aj ako antivandal prevedenie, ktoré je prakticky nezničiteľné a je odolné proti pokusom o posunutie či strhnutie kamery.
 • Ak majú byť kamery umiestnené v exteriéry je nutné zvoliť kamery odolné voči vyčíňaniu počasia (IP65 a vyššie). Okrem iného je tiež nutné zvoliť správne prevedenie kamier – ak bude kamera nainštalovaná v dosahu ľudí je nutné zvoliť prevedenie dome inak stačí bullet prevedenie kamier (valcovitý tvar).

Chcem zistiť viac o konštrukčnom prevedení kamier.

Čo budú kamery snímať

Pričom nemyslíme konkrétny objekt ale miesto snímania – úzka chodba či široké parkovisko. Podľa konkrétneho prípadu je nutné zvoliť správne rozlíšenie kamier a správny objektív. Zjednodušene platí, že čím väčšie rozlíšenie (Mpx) má kamera, tým dokáže zabrať väčšiu plochu. Ale nie len počet Mpx je dôležitý ale aj správny objektív, ktorý sa udáva v mm.

Chcem zistiť viac o objektívoch a rozlíšení kamier.

Aké funkcie by mala kamera zvládať

Vďaka moderným IP kamerám môžete naživo sledovať obraz z kamier z mobilného telefónu, tabletu či z webového prehliadača a to vďaka jednoduchej aplikácii na Android či iOS. Okrem tejto základnej funkcie by mala kamera disponovať týmito funkciami:

 • IR – Nočné videnie, obraz z kamier v noci je čiernobiely.
 • LightCatcher – umožňuje vidieť kamere vo farbe aj vo veľmi zlých sveteľných podmienkach. Využitie pre reštaurácie, bary a hotely.
 • WDR – Kompenzácia protisvetla, požíva sa tam kde sú na jednom snímanom priestore svetlé aj tmavé miesta súčasne.  WDR je považované za kvalitnejšie ako DWDR.
 • DWDR – digitálne WDR. Cena kamier je o niečo nižšia ako s WDR

Inteligentné funkcie kamerového systému:

 • Detekcia pohybu – po zaznamenaní pohybu sa automaticky zapne záznam/spustí poplach
 • Detekcia prekročenia čiary – použitie pri plášťovej ochrane budovy (pri prekročení „digitálnej čiary“ je ochranka upovedomená)
 • Detekcia vniknutia do zóny – vyhodnocuje sa vymedzený priestor
 • Detekcia zabudnutej batožiny – použitie v letiskových halách, autobusových a vlakových nádražiach
 • Detekcia odstránenia objektu – využíva sa v galériách či múzeách (pri odcudzení objektu je ochranka upozornená)   
 • Detekcia sabotáže – po neočakávanom zlyhaní kamery sa spustí poplach
 • Inteligentné sledovanie obrazu – na základe pohybu v nastavenej zóne si kamera automaticky zoomuje a sleduje pohybujúci sa objekt (bez nutnosti zásahu obsluhy)
 • Rozpoznávanie tvári
 • Rozpoznávanie ŠPZ
 • Rozpoznávanie objektov

Ako kvalitný potrebujem obraz

V podstate ide o rozlíšenie kamier. Ak potrebujete snímať priestor len na to aby ste zistili, či sa v danom priestore nikto nenachádza nie je potrebné siahať po kamerách s najlepším rozlíšením a naopak, ak potrebujete vidieť hlavne detaily ako sú napr. ŠPZ na autách, detaily tvári atď. je vhodné siahnuť po kamerách s lepším rozlíšením. Okrem rozlíšenia kamier je nutné zvoliť aj správne nahrávacie zariadenie.  Je nutné si uvedomiť, že nahrávacie zariadenie zaznamenáva a pracuje s obrazom z niekoľkých kamier, preto je dobré siahnuť radšej po drahšom ale o to kvalitnejšom nahrávacom zariadení, ktoré dokáže uchovávať obraz z kamier vo vysokej kvalite.

Chcem zistiť viac o rozlíšení kamier a NVR.

Ako dlho potrebujem uchovávať kamerový záznam

Pred zvolením samotného nahrávacieho zariadenia je taktiež nutné zvážiť si ako dlho potrebujem uchovávať kamerový záznam a podľa rozlíšenia kamier a počtu kamier zvoliť aj kapacitu HDD nahrávacieho zariadenia. Upozorňujeme, že legislatíva SR umožňuje uchovávať kamerový záznam maximálne na dobu 14 dní. Po tejto dobe je prevádzkovateľ (vlastník) kamerového systému povinný zabezpečiť odstránenie/vymazanie kamerového záznamu.

Chcem zistiť viac o legislatívnej úprave kamerových systémov.

Príklady riešení kamerových systémov

Ak chcete zistiť viac o aplikačných príkladoch využitia kamerových systémov, navštívte nasledujúcu stránku, ktorá vám priblíži kde všade a ako sa dajú kamerové systémy využiť.

Riešenie kamerových systémov

 

Na záver podotkneme, že ak rozmýšľate nad výmenou/obnovou starého CCTV kamerového systému, je dobré siahnuť po novej, modernej IP technológii, ktorá ponúka veľa výhod. Ak rozmýšľate nad inštaláciou kamerového systému ale vašim cieľom je len odstrašiť prípadného vandala či zlodeja, postačia vám aj atrapy kamier, ktoré sú na nerozoznanie od funkčných kamier. Ak to so zabezpečením svojej rodiny a majetku myslíte naozaj vážne, zverte sa do rúk profesionálom, ktorý Vám dokážu pri výbere kamerového systému poradiť, a navrhnú vám riešenie na mieru. Myslite na to, že kamerový systém je len doplnkovým prvkom v zabezpečení objektu preto je dobré kamerový systém doplniť vhodným alarmom. Naša firma rieši zabezpečenie objektov komplexne od mechanického zabezpečenia ako sú trezory, bezpečnostné dvere či tvorba systému generálneho kľúča, až po alarmy a kamerové systémy.  S nami sa viac o bezpečnosť svojho majetku nemusíte báť.

 

Kontaktný formulár

Vyžiadajte si cenovú ponuku ešte dnes. Stručne nám popíšte Vaše požiadavky a my sa Vám ozveme. Cenová ponuka je nezáväzná a je vypracovaná ZDARMA.